Nowy sezon artystyczny to dla Estradowiczów nie lada wyzwanie, bowiem w tym roku zespół będzie obchodził jubileusz 30-lecia.

Pierwszy nabór do Estrady miał miejsce 13 września 1987 roku, a przeprowadził go Jan Pawlak i Ewa Słotwińska, w roku 1994 dołączyła do nich Renata Jakimiuk, a w 2000 roku Sebastian Jakimiuk.

Nie każde miasto może się pochwalić zespołem i Stowarzyszeniem nieprzerwanie działającym przez 30 lat. Nie trudno jest bowiem założyć zespół, ale sztuką jest utrzymać go przez kolejne 30 lat na tak wysokim poziomie, który godnie reprezentuje miasto na wielu konkursach i festiwalach nawet o zasięgu międzynarodowym. Jubileuszowy koncert został zaplanowany na kwiecień 2017 roku i do jego udziału zostaną zaproszeni również wszyscy chętni absolwenci. Choreografowie Estrady przygotowują spektakl teatralno-taneczny pt: „Księżniczka na ziarnku grochu”. Absolwentki Estrady Dziecięcej zostaną zaproszone do zatańczenia w ponadczasowym, finałowym Kankanie.

Oczywiście liczymy na nie tylko duchowe wsparcie wszystkich miłośników Estrady Dziecięcej i tym samym dobrego tańca.

Chętni absolwenci zgłaszający swój udział w jubileuszowym spotkaniu proszeni są o kontakt mailowy estrada.chelm@gmail.com

Udostępnij wpis