Nasze sukcesy

Sukces, to nie przypadek. To ciężka praca, wytrwałość, nauka, analiza, poświęcenie, a przede wszystkim miłość do tego co robisz

 

ROK2016

14 maja grupy Allegro i Allegretto zaprezentowały się w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Nowoczesnego i Współczesnego w Białej Podlaskiej pod patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska:

I miejsce grupa Allegertto w kategorii średniej

II miejsce Julia Polska w kategorii soliści

III miejsce Dawid Marzec w kategorii soliści

ROK2016

Pięć grup estrady dziecięcej wzięło udział 7 maja w  XVIII WOJEWÓDZKIM FESTIWALU WSPÓŁCZESNYCH FORM TANECZNYCH pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty i Starosty Pułaskiego zakończony z wynikiem:

I miejsce w kategorii młodszej grupa Swing

III miejsce w kategorii starszej grupa Allegro

II miejsce w kategorii soliści Julia Polska

Wyróżnienie w kategorii soliści Dawid Marzec.

ROK2015

Grupa teatralna Rekontra Estrady Dziecięcej oraz Pola Ligaj z grupy Allegro wzięli udział w XiX Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Szkolnych Maska 2015 w Chełmie
Grupa Rekontra zdobyła II miejsce za spektakl na podstawie sztuki Samuela Becketta Przychodzić odchodzić, „Co w głowie to na języku … ?” w reżyserii Sebastiana Jakimiuka, a Pola Ligaj otrzymała wyróżnienie za monodram „Sen bez snu” w reżyserii i choreografii Renaty Jakimiuk.

2015

4 grupy Estrady Dziecięcej Fik, Slajd, Allegro i White Bears Crew tanecznie powitały wiosnę na VI Wojewódzkich Spotkaniach Tanecznych Edycja XI Marce Dance w Krasnymstawie pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty i Starosty Krasnostawskiego. Grupa Allegro wytańczyła tytuł Laureata, grupa Slajd Wyróżnienie specjalne, natomiast Renata Jakimiuk otrzymała Nagrodę indywidualną za najlepszą choreografię.

2015

Podczas Konkursu Teatralnego Scena Młodych w Lublinie aktorzy Grupy Teatralnej Rekontra prowadzonej przez Sebastiana Jakimiuka otrzymali aktorskie nagrody indywidualne: Katarzyna Bąk, Anna Jasińska, Iga Wojtaszak

2015

3 grupy Estrady Dziecięcej Swing, Slajd i Allegro wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Taneczne Inspiracje w Biłgoraju. Grupa Swing otrzymała I miejsce za choreografię pt.: Wiatr; Grupy Slajd i Allegro otrzymały wyróżnienie 🙂

ROK2014

Udział sześciu grup Estrady Dziecięcej Crazy Kids, White Bears Crew, Allegro, Slajd, Swing, Fik w konkursie tanecznym Marce Dance, pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego i Lubelskiego Kuratora Oświaty. Grupa White Bears Crew zajęła I miejsce (tytuł Laureata) w kategorii Show Dance, Grupa Allegro I miejsce (tytuł Laureata) w kategorii taniec współczesny, Grupa Slajd II miejsce (wyróżnienie specjalne) w kategorii taniec współczesny.

2014

Udział grupy Allegro w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca „Taneczne Inspiracje” w Biłgoraju – III miejsce za choreografię Renaty Jakimiuk „Tristan i Izolda”

2014

Udział grupy Estrady Dziecięcej Allegro i Teatru Ruchu Rekontra w konkursie teatralnym Scena Młodych w Lublinie, wyróżnienie dla grupy Allegro za technikę taneczną i nagroda instruktorska za nowatorskie spojrzenie na teatr dla Sebastiana Jakimiuka

2014

Wyjazd tancerzy Estrady na dwutygodniowe tournee do Francji

2014

Przyjęcie w Chełmie  grupy tancerzy z Konserwatorium Tańca w Peronne

2014

Realizacja Projektu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod nazwą: „Strażnicy wartości. Uwierz w bajkę – współczesna adaptacja bajek”.

ROK2013

Udział grup Fik, Swing, Slajd i Allegro IX Spotkaniach Tanecznych Marce Dance w Krasnymstawie, Grupa Fik – tytuł laureata w kategorii wiekowej do 11 lat
Grupa Slajd – wyróżnienie specjalne w kategorii wiekowej 12-15 lat, Grupa Allegro – tytuł laureata w kategorii wiekowej ponad 16 lat

Grand Prix Marce Dance – Grupa Allegro, Nagroda dla Renaty Jakimiuk – najlepszego choreografa Marce Dance.

2013

Udział grupy Allegro w Nałęczowskim Festiwalu Tańca – wyróżnienie dla grupy Allegro

2013

Wizyta w Chełmie tancerzy z Konserwatorium Tańca w Peronne
2012

ROK2012

Udział tancerzy Grupy Allegro Estrady Dziecięcej w Gali noworocznej z orkiestrą kameralną im. Arcyksiężnej Marii Krystyny Habsburg pod dyrekcją Sylwestra Targosza-Szalonka

Udział grupy Salento  ze spektaklem teatru ruchu „W krainie Alicji” w  egzaminie dyplomowym w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu

2012

Udział tancerek Estrady w spektaklu Teatru Ziemi Chełmskiej pt: „Kot w butach” oprawa ruchowa Renata Jakimiuk. Premiera spektaklu (wszystkich spektakli zagranych 10)

2012

Gala jubileuszowa 25-lecia Estrady Dziecięcej, wystawienie widowiska baletowego „Coppelia”

2012

Wyjazd reprezentacji Estrady do Francji na Międzynarodowy Festiwal Tańca w Peronne

ROK2011

Udział w konkursie teatralnym Scena Młodych – wyróżnienie dla grupy Allegro za spektakl teatru tańca „Efekt Zaburzenia”

2011

Udział w VII Spotkaniach Tanecznych Marce Dance w Krasnymstawie – GRAND PRIX Spotkań dla grupy Allegro  za choreografię „Wojna we mnie”, oraz nagroda dla najlepszego choreografa Spotkań dla Eweliny „Melby” Sołowiej, oraz WYRÓŻNIENIE SPECJALNE dla grupy Slajd za choreografię „Mój Anioł”

2011

Udział w Festiwalu Teatrów Europy Środkowej i Wschodniej TRAVERSES w Nancy we Francji

2011

Udział u koncercie  szkoły Conservatoire de Danse de Peronne we Francji

2011

Udział w koncercie Galowym Nałęczowskiego Festiwalu Tańca 2011

ROK2010

Udział w Nałęczowskim Festiwalu Tańca – I miejsce dla grupy Allegro za choreografię „Zaręczyny”

2010

Udział w Wojewódzkim Festiwalu Współczesnych Form Tanecznych w Puławach – I miejsce dla duetu Patrycja Rumińska i Przemysław Koszałka za choreografię „Ścieżki”, II miejsce dla grupy Allegro za choreografię „Zaręczyny”, wyróżnienie dla grupy Slajd za choreografię „Życie to teatr”, wyróżnienie dla grupy Fik za choreografię „Hiszpański”

2010

Udział w ogólnopolskim konkursie tanecznym w Warszawie Spontan 2010 – III miejsce dla grupy Allegro za choreografię Moment (fragment Zaręczyn)

2010

Udział w konkursie tanecznym Marce Dance w Krasnymstawie – tytuł laureata dla grupy Slajd za choreografię Życie to teatr oraz tytuł laureata dla grupy Allegro za choreografię Zaręczyny

ROK2009

Udział w ogólnopolskim konkursie tanecznym w Warszawie Spontan – zajęcie III miejsca za choreografię „8 mm nieba” oraz zdobycie wyróżnienia za choreografię „Powiew wiatru”

2009

Udział w wojewódzkim konkursie tanecznym Marce Dance w Krasnymstawie

2009

Zajęcie dwóch I miejsc za taniec „Arabski” i „Chorus line”

2009

Udział w wojewódzkim konkursie tanecznym w Nałęczowie zajęcie II miejca za choreografię „8 mm nieba”

2009

Organizacja Wieczoru Tańca Współczesnego z udziałem zawodowego teatru tańca Drift ze Szwajcarii

ROK2008

Organizacja Wieczoru Tańca Współczesnego z udziałem Galery Dance Theatre z Grodna na Białorusi

2008

Udział w wojewódzkim konkursie tanecznym Marce Dance w Krasnymstawie zajęcie dwóch I miejsc za choreografię „Ogień i woda” oraz „8 mm nieba” w dwóch kategoriach wiekowych

2008

Udział w wojewódzkim konkursie tanecznym Marce Dance w Krasnymstawie zajęcie dwóch I miejsc za choreografię „Ogień i woda” oraz „8 mm nieba” w dwóch kategoriach wiekowych

2008

Organizacja obozu tanecznego w Suścu z udziałem Fredericka Gaudette tancerza zespołu Liss Fain Dance

ROK2007

Zdobycie wyróżnienia na konkursie Scena Młodych w Lublinie za choreografię „Pomiędzy”

2007

Jubileusz 20-lecia zespołu Estrada Dziecięca

2007

Udział w wojewódzkim konkursie marce Dance w Krasnymstawie zajęcie I miejsca za choreografię „Krasnale”

2007

Nagroda Kazimierza Andrzeja Jaworskiego w dziedzinie Animator Kultury dla Renaty Jakimiuk kierownika artystycznego Estrady Dziecięcej

2007

Wyjazdu zespołu do Grodna na zaproszenie grupy Folusz-Balet

2007

Organizacja Wieczoru Tańca Współczesnego z udziałem zawodowego zespołu z San Francisco Liss Fain Dance

ROK2006

Udział grupy Allegro i Slajd w wojewódzkim konkursie tanecznym w Zamościu – zajęcie I miejsca i Grand Prix festiwalu za choreografię „Szikago po Polsku”

2006

Wystawienie programu artystycznego na rozpoczęcie Dni Chełma (Międzynarodowy Jarmark z duchami)

2006

Występ i pomoc zespołu podczas Dni Amerykańskich (Nai Ni Chen)

2006

Koncert jubileuszowy z okazji podpisana umowy partnerskiej z miastem Kowlem

ROK2005

Udział w wojewódzkim konkursie tanecznym Marce Dance w Krasnymstawie

2005

Wyróżnienie za choreografię „Matrix”

2005

Udział w wojewódzkim konkursie tanecznym w Puławach pod patronatem Kuratora Lubelskiego zajęcie II miejsca za choreografię „Kobiety”

2005

Wystawienie programu artystycznego na koncert podczas jubileuszu 10-lecia Euroregionu Bug